Lucia Peťková
Poradkyňa nosenia

K noseniu ma priviedla moja dcérka v roku 2011. Bola nepokojné bábätko a potrebovala kontakt, potrebovala ma cítiť, byť v blízkosti človeka a tak som ju nosila a nosila a aj celá rodina :). Bohužiaľ som vtedy o šatkách a nosičoch nič nevedela a nosila som ju na rukách. Kto už skúsil nosiť v šatke alebo v nosiči vie, že sa to nedá porovnať. Pri nosení v šatke alebo nosiči človeka nebolia ruky, chrbát a môže sa vybrať do sveta. Nie ako s dieťatkom, ktoré odmieta kočík.

Pri mojej Nelke som sa k informácii o nosičoch dostala až keď mala 5-6 mesiacov a tak sme sa začali nosiť v nosiči, aj keď sporadicky, nikto v tej dobe v okolí nenosil a tak som vždy brala kočík, a často niesla Neli domov na rukách.

Pri druhom drobcovi som si už užila nosenie naplno od jeho narodenia v roku 2015. Pomohlo nám pri všetkých nepokojoch, bolestiach zubov a virózach. Užili sme si veľmi veľa krásnych nosiacich chvíľ na výletoch, túrach, pri mori. Preto som sa rozhodla venovať noseniu aj viac do hĺbky, pomáhať maminkám pri prvých krokoch s nosením, pri výbere šatky, nosiča, aby mali niekoho vo svojom okolí, kto ich podporí. 

Absolvovala som dva kurzy pre poradkyne nosenia, ktoré organizujú Mamila a Rischino a veľmi mi to pomohlo pri mojej práci s maminkami, pri poradenstvách. Aktívne vediem nosiacu skupinku v Dubnici nad Váhom už od roku 2016. Teším sa, že stále veľa mamín sa zaujíma o nosenie a nosí svoje poklady.

Certifikáty z Kurzov