Poradenstvo pre nosenie detí

Som maminou dvoch detí, ktoré boli nosené. Mladší synček od narodenia. Keďže v tom čase, keď som začínala nosiť synčeka nebol v okolí nik, kto by mi poradil s nosením, s výberom vhodnej šatky, získavala som informácie na internete. Bolo by mi veľmi pomohlo, keby mi niekto ukáže ako správne viazať šatku, načo si dať pozor, aké sú zásady zdravého ergonomického nosenia a podobne.

V celoslovenskej skupinke na Facebooku som sa dozvedela, že v rôznych mestách existujú podporné skupiny nosenia detí, kde si mamičky pomáhajú, radia s výberom nosiča a šatky. Napadlo ma založiť si takú skupinku aj v našom meste Dubnica nad Váhom. Naša skupinka bola založená v roku 2016, pravidelne sa stretávame a organizujeme rôzne akcie, testovačky šatiek, nosičov, zapájame sa do osláv Európskeho a Medzinárodného týždňa nosenia detí.

Po troch rokoch aktívneho nosenia som sa rozhodovala, čo ďalej. Keďže mám takú prácu, ktorá mi umožňuje venovať sa stále noseniu, začala som sa poradenstvu venovať aktívnejšie. Veľa úžasných informácií a praktických rád som získala na kurzoch pre poradkyne nosenia detí, ktoré organizovali – Ergonosenie.sk a Mamila.

Momentálne sa venujem organizovaniu nosiacich stretnutí, skupinovému aj idnividuálnemu poradenstvu. Pomáham mamičkám pri výbere šatky, nosiča, učím ich viazať šatku a správne si nastaviť nosič. Ak by ste mali záujem o stretnutie, alebo chcete poradiť, kľudne mi napíšte na moju FB stránku, email alebo mi volajte 🙂

Cena za individuálne poradenstvo je 10 €.